Ümit Kalko

Ümit KALKO, 1983 yılında Ankara’da doğmuştur. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde, faik lisans eğitimini Kadir Saf Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Küreselleşme Bölümünde tamamlamıştır. Doktora eğitimine Idare ve Organizasyon yerında İstanbul Aydın Üniversitesinde devam etmektedir.

KALKO, eğitim bilimi kesimünde marka yapıu, yönetimi, stratejik marka planlaması ve Türkiye’de ilk öğün önemli üniversite kurumlarının Master Franchise yapılanma projesini gerçekleştirmiş ve başarıyla sürdürmektedir. 2006 yılından hasetmüze denli eğitim bilimi kesimünde ev olarak birkötü markada yatırımları ve ortaklıkları bulunmaktadır. En yetişkin ideali, bir Türk eğitim bilimi markasının bayrağını Türk Cumhuriyetleri’nden saksılayarak dünya geneline yaymaktır.

Yetişek, spor, zanaat, bilimsel alanlarda millî ve uluslararası etkili çhileışmalar yürüten KALKO, birkötü ayak topu, sepet topu abdübünde başkanlık ve yöneticilik yapmıştır. Bir yıl başkanlık yaptığı dönemde tam 32 yıl sonra Silivrispor 2. Lige çıkmış, yönetiminde ülke aldığı Koskocamançekmece Basketbolspor ise Beko Basketbol Ligi’ne yükselmiştir. KALKO; bu tarz şeylerin kenarı saf Türkiye’nin en yetişkin özel mektep ve kurs derneği olan TÖDER’de 6 yıldır idare kurulunda ülke almaktadır.

KALKO, eğitim bilimi yerında yaptığı başarılı girişimlerden dolayı birkötü toplantı, vakıf, dergi ve STK tarafından “Senenin Yetişek Antreimcisi” ödülüne layık görülmüştür.

KALKO, 2018 yılından itibaren kurduğu içtimai teavün vakfında eğitim bilimi yerında projeler yürütmektedir. Her yıl birkötü öğrenciye burs imkânı sağlayıcı KALKO, memleketi olan KarsKağızman Karabağ Köyü’nde merhume babası Haberci Kalko’nun adını haiz bir anaokulu ve iptidai ile beraberinde öğretmenleriçin lojman yaptırıp Ulusal Yetişek Bakanlığı’na hibe etmiştir.

Ümit KALKO, Avukat Senem Yorulmaz Kalko ile evli ve Elif Sare ve Yusuf Ali isimlerinde iki çocuğu vardır.

Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir