Takipcisatinalz.com: İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Fakat hesabınıza devamlı giriş yapan ve kovuşturma eden biriyseniz, örneğin 2 zaman önce baktığınızda hermadde normalse, bu durumda hesabınızın Instagram aracılığıyla silinme ihtimali de ortadan kalkıyor. Bu durumda hesabınızın vasıtasız çallıkındığını belirleme etmiş olursunuz. Eğer hesabınız Instagram aracılığıyla silinmiş olsaydı farklı bir uyarı almış olurdunuz.
Instagram hesabım çallıkındı demeden önce son bir denetleme de arkadaş, kardeş ya da hesabı kovuşturma eden yakınlarımızdan denetleme esenlamaktır. Samimi evetğunuz kişilere kovuşturma ettiği kişmüterakki gözden geçirmesini, anormal bir kullanıcı adı olup olmadığı sorulabilir. Hesabı hackleyen eşhas çoğunlukla kullanıcı adınızı değhizmettirmektedir, saldırganların sizin hesabınız karınin belirlediği yeni kullanıcı adını bulmaya çallıkışın.
Instagram Hesabı Nasıl Hacklenir? Önemli Ikazlar
Instagram hesabınız çallıkındı ise bunun sarrafiyelıca sebepleri şunlardır:

E-andıran adresinize mevrut ve Instagram aracılığıyla geldiğini düşündüğünüz yapmacık e-postalar. Bu e-postalar bilişim dilinde “pishing” olarak adlandırılan ve âdeta Instagram’dan gelmiş izlenimi uyandıran yapmacık maillerdir. Tetik bakılmış olduğunda web bulunak kısmının instagram.com ya da facebook.com olmadığı anlaşılabilir. Eğer bu e-postalardan birinde konum kayran linklere tıklarsanız, saldırganların istediği detayları verirseniz şifreniz çallıkınabilir.
Takipçi arttırmak karınin kullanılan web siteleri ya da taşınabilir uygulamalar. Bu web siteleri ve uygulamalar çoğunlukla Instagram kontaksı istediği karınin şifrenizi allıkırlar. Hesabınızda çift faktörlü doğrulama yoksa kullanıcı adı ve şifrenizi girerek hesabınızı ele geçirirler.
Sosyal mühendislik. Bu yöntemde bir nüfus şifrenizi çbağışlamak karınin size çeşitli oyunlar kurabilir. Örneğin; hesabı çallıkınan bir müşterimize mütecaviz “DM” ile ulaşıp, kovuşturmaçi saykaloriı arttıracağını söylemişti. Bunun karınin de şifresini almıştı. Sosyal mühendislik, bir kişyerinde farklı metotlarla kandırma ika yöntemidir. Saldırganlar kişmüterakki “hesabın tehlikede” “kovuşturmaçini arttıralım” kabilinden sözlerle kandırarak hesaplarını çalabilir.
Çallıkınan Instagram Hesabı Nasıl Gelişememiş Alınır?
Instagram hesabı çallıkınan ya da hacklenen eşhas karınin ne yazık ki çok bir tomar prosedür bulunmuyor. Instagram aracılığıyla bu mevzuda çok bir tomar koltuk sunulmama nedenlerinden bir tanesi, “hesabım çallıkındı” diyerek gerçekte başka kişilerin hesabını çalmaya çallıkışan kişilerin olması.

1.Usul: Instagram giriş penceresinde “şifreni mi unuttun” seçeneğine tıkladıktan sonrasında “e-posta” “telefon numarası” seçenekleriyle şifre sıfırlama kontaksı almaya çallıkışın. Eğer şifre sıfırlama kontaksı gelirse derhal şifreyi değhizmettirin ve yemeden içmeden arkası sıra “kayıtlı e-posta” “kayıtlı çökertme telefonu” kontrollerini esenlayıp hesabı güvene cebin.

Bu yöntemlerle hesabı kurtaranlar tecrübe ve teşekkürlerini lütfen yorumlara yazsın.

2.Usul: Instagram hesabınız çallıkındığında e-posta adresiniz çok önemli rol oynar. Instagram anlayış şifreniz değhizmettiğinde veya kullanıcı adınız değhizmettiğinde e-posta hesabınıza başkalık bildirimi allıkırsınız. Instagram hesabını çkayran saldırganlar çoğunlukla kullanıcı adı ve e-postayı zati değhizmettirirler. Instagram aracılığıyla geldiğine emin evetğunuz maillerde “kullanıcı adı değhizmettirildi” mailine girerek “Kullanıcı adını değhizmettiren sen değilsen, hesabını güvene allık” ya da bazen “değhizmetikliği geri allık” yazan linke tıklayın. Tıkladıktan sonrasında rağmenıza şöyle bir ekran çıkarsa şanslkaloriız yalnız çoğunlukla saldırganlar e-posta adresini değhizmettirdiği karınin sizde bu ekran çıkmaz ve kazık olarak “güvenlik kodu allık” seçeneği çıkar:

instagram takipçi satın al

İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir